היום האחרון.יש משהו מיוחד ביום האחרון. מצד אחד אתה מתמלא באנרגיה כי מרגישים את הסוף. מצד שני הגוף כבר עייף. כמעט כולנו כבר מתלוננים על כאב כזה או אחר בשרירי הרגל. לשימחתי אצלי זה לא המצב אך מצד שני כפות הרגליים שלי במצב לא משהו. אבל זה מה יש ועם זה ננצח.

היום עוד טיפוס ועוד ירידה חזקה וחוזר חלילה . והנופים… טוב אתם כבר יודעים 🙂 התמונה אגב אמיתית לגמרי , בזמן האוכל היה לנו ביקור קצר…

1

8 ק"מ לסיום באופק הרחוק אני מזהה את הקרחון הענק שיושב על מדרון ההר ליד שמוני. עכשיו זה רק ירידה אחת ארוכה , נותנים גז כרגיל למרות שכואב… מגיעים בריצה למרכז העיר ומדמיינים עצמנו חוצים את קו הסיום. וכל זה אמור לקרות עוד 3 שבועות… אבל למי יש כח לחשוב על זה עכשיו .

היום בערב אני כבר אורז ומחר חוזר הביתה לחום וללחות , האמת שקצת התגעגעתי , גם לדבר עיברית …

אילן

סיכום היום הרביעי – 

הלילה ירד גשם זלעפות בלה-פולי, מלווה בסופות רעמים. אבל שקמנו בבוקר השמש זרחה וריח של גשם באוויר ו 12 מעלות. תענוג. העומס כבר ניכר על חלקנו. הבחור הכי חזק בחבורה סיים אתמול עם הקאות וחוסר תאבון. והיום בעליות כבר לא הייתי בין האחרונים. לדעתי זה לא בגלל שהשתפרתי אלא פשוט אנשים מתחילים לשפוך… הכל קשור באוכל . נקודה. אתמול בארוחת ערב הדבר היחיד שנראה כמו פחמימה היה תפו"א . איפה קצת פסטה ? אורז ? אולי פיצה ? כלום. הכרחתי את עצמי לאכול בערב מכל הבא ליד . נשארה לי שקית תפוצ׳יפס , הולך. נשאר עוד חצי באגט מהבוקר ? גם הולך. פשוט כל מה שאפשר היה לתרגם לקלוריות הכנסתי לפה , וזה כנראה מה שהציל אותי היום.

ב 8 בבוקר יצאנו לכיוון טריינט שבשווייץ . 30 ק"מ עם 1400 טיפוס , קטן עלינו 🙂 בטח אחרי אתמול. בדרך עברנו דרך Champex , עיירה יפהפייה (שאגב מסמלת את הC השנייה בCCC) הגענו ליעד אחרי 6 וקצת שעות. וכבר בירידות לטריינט (עיירה יותר נידחת ויפהפייה) אני חושב לעצמי שאגיע לאיזור הזה בתחרות עצמה – כבר תהיה עלטה גמורה, הכל יראה אז אחרת….

עכשיו יש לי קצת זמן לטפל בכפות הרגליים שלי שצועקות הצילו , אחסוך מכם את הפרטים 🙂 אני כותב לפני ארוחת ערב ואחרי 4 בירות. כל הזמן שואלים אותי אם אני רוצה עוד. זה לא מנומס להגיד לא 🙂 מחר בבוקר אנחנו יוצאים לכיוון שמוני וזהו נגמר. שוב 30 ק"מ אבל הפעם טיפוס של 1800. כרגע החזרה לשמוני מרגישה כמו חזרה הביתה.— ב-Trient‏.

1 2

3

אילן

 

סיכום היום השלישי לאימונים.

זהו נגמרו המשחקים 🙂 היום היינו יותר משמונה שעות על הרגליים . 40 ק"מ מקורמאייר באיטליה על לה פולי שבשוייץ. כולל 2500 מטר טיפוס עם שיפועים ונופים שלא מהעולם הזה. כנראה שבאמת צריך לחוות את זה כדי להבין . אין דברים כאלה, כגודל הקושי והאתגר כך גם החוייה. מעבר לעובדה שהיום הזה היה יותר אינטסיבי מצטרפת העובדה שגם ההפסקות היו מאוד סמליות וקצרות. מה נסגר עם הצרפתים האלה??

עכשיו אני באיזה בקתה בלה-פולי , אוכל ארוחת ערב . והופ לישון כי מחר בבוקר יוצאים לעוד 30 קמ עם 1500 טיפוס עד לטריינט (עדיין בשווייץ מקוה שהאיות נכון). תודה על כל התגובות בפייס ובמייל , מתנצל שלא יכול לענות על כולן 🙂 עכשיו אני מעמיס תפו"א עם גבינה מותכת ואח"כ מקלחת ולישון. ד״ש מלה פולי.

1 2

3

אילן.

סיכום היום השני לאימונים –

עוד יום של מזג אויר נפלא. אחרי ארוחת בוקר שכוללת הרבה גבינות ואחרי שהכנו כמה סנדביצ׳ם לצהריים יצאנו לעוד יום ״חימום״, הפעם רק 30 ק"מ של ״גבעות מתגלגלות״ עם טיפוס מצטבר של 1000מ. ועל הדרך גם לקחנו רכבל לגובה 3300 כדי להנות מהנוף ולהבין כמה קשה לרוץ בגובה הזה. היום הרגשתי הרבה יותר טוב עם הריצה , הכל הסתדר במקום והרגשתי דיי חזק.

רן שילון אמר לי לפני שיצאתי שאני אהיה מהמובילים בחבורה , האמת קצת שונה , יש פה כמה חברה מהירים מאוד סביב ה3 שעות למרתון כך שאני דיי באמצע , כבר אתמול ביום הראשון שמתי לב אליהם , שמתי לב שאני בכלל לא רואה אותם אלא רק כשהם ממתינים לי 🙂 אבל ברגע שמתחילים לרדת בסינגלים המצב משתנה ,ובעיקר היום שמתי לב לזה. ממש לא ברור למה אבל הצרפתים לא ממש יודעים לרדת (סינגלים…) ושם אני מוצא את עצמי בין המובילים , נותן גז והשמיים הם הגבול . תענוג. מחר מתחיל הדבר האמיתי .יציאה מ courmayeur שבאיטליה עד la fouly בשוויץ . 40 קמ עם 2500 מטר טיפוס מצטבר. וזה בערך רק שליש מהמרחק בתחרות עצמה , עכשיו אנחנו יושבים על בירה וקרפ אז אני משתדל כמה שפחות לחשוב על מחר .

אילן 1

2

עידכונים נוספים בהמשך. דש משמוני

אילן.

סיכום יום ראשון –

כמה מילים על החברה המארגנת : UCPA . עמותה צרפתית ללא מטרות רווח עם רשת אכסניות באירופה, בעיקר בצרפת, שמאגדת ספורטאים מצרפת ואירופה במגוון תחומים החל מטרקינג וכלה בטיפוס על קרח (יש דבר כזה) בקבוצה שלי ישנם 11 איש. כמובן שהחשש שלי לגבי השפה התממש וברוררר שאף אחד לא דובר אנגלית , ישנם שני חברה עם אנגלית עילגת שמאוד מתאמצים לעזור לי אבל חוצמזה אני מסתדר עם שפת סימנים :).

המזג אויר בהזמנה בבוקר קריר , באמצע היום מגיע למקסימום 20 מעלות , כמובן שכל שמטפסים המעלות יורדות…לצערי כבר התבשרנו שזה לא הולך להיות כך נעים בהמשך השבוע. היום היה יום איקלום והסתגלות , יציאה רגלית משמוני (1100מ) וטיפוס לאחת הפסגות הקרובות (2200) מרחק של 12 קמ . לקח לנו שעתיים וחצי בערך. ולאחר מכן ירידה למטה ברכבל. ברוב תומי חשבתי ששם זה מסתיים , כי הריי במילא אני לא מבין את רוב הדברים שהם ממלמלים שם. שירדנו למטה ברכבל התברר לי שיש עוד 10 קמ ריצה עד לשמוני , ככה שתרגלתי גם אימון ״יציאה מגבולות״ , באותו רגע לא צחקתי 🙂 . בנוסף להכל זה אמור היה להיות יום קליל, נו שיהיה. עכשיו אני ממתין לארוחת ערב , ולאחר מכן הולך לקרוע את העיר…סליחה את המיטה.

מחר אמור להיות לנו דומה. ביום רביעי יציאה ללמסלול של הCCC שמתחיל בקורמאייר (איטליה)

עידכונים בהמשך, אם יהיה לי כח לכתוב, צריך לשמור אנרגיות 🙂

1אילן 5

4