יונתן צדיק זוכר את הצקצוקים והספקות לפני שהוציא את הספר הראשון שלו, והוא שומע אותם גם עכשיו, כשהוא מתכונן למרתון הראשון שלו. ושלא תטעו – הספקות האלה הם לגמרי שלו

יונתן צדיק: "בשנה האחרונה התאהבתי בריצה

יונתן צדיק: "בשנה האחרונה התאהבתי בריצה

שמי יונתן צדיק ואני בן 28 מתל אביב. מאז שאני זוכר את עצמי אהבתי להתמקד כל כולי בתחום שהתחברתי אליו באותה התקופה ולנסות להגשים את מה שהתחום הזה מבקש, בתוכי. התחום המזוהה איתי יותר מכל הוא הכתיבה. בשבע השנים האחרונות כתבתי למעלה מעשרות ומאות טורים וישירם וכן הוצאתי גם שלושה ספרים לאור בשלוש שנים האחרונות, על אהבה, רוח, אמונה ומסע, כאשר האחרון, "בחזרה אלי", הגיע אל חנויות הספרים ברחבי הארץ.

אני זוכר את הצקצוקים, הספקות והתהיות באשר להתממשות והוצאת הספר הראשון שלי ואני מרגיש אותם גם עכשיו עת אני ניגש להתכונן למרתון הראשון שלי אחרי שסיימתי חצי מרתון בצורה עצמאית. אל תטעו. הספקות האלה הם שלי לחלוטין, ספקות שתמיד נמצאים בתוכנו ואנו מרגישים אותם מופעלים ברגעים של החלטות גדולות. דווקא בגלל זה החלטתי ללכת "עד הסוף" ולהתאמן למרוץ מרתון מלא של 42.2 ק"מ בבודפשט באוקטובר הקרוב.

בשנה האחרונה התאהבתי בריצה. הריצה משפרת את מצב רוחי, מכניסה איזון לחיי וגורמת לי להוציא משאבים ששום תחום אחר לא גרם לי להוציא ברמה הרוחנית-מנטלית וברמה הפיזית. האדרנלין של שבירת השיאים של עצמי, ההשראה לאחרים על ידי שיתופים של סיכומי הריצות ברשת האינסטרגם והבאת עצמי לקצה גורמת לי אושר רב.

אתמול נרשמתי בחזרה לקבוצת הריצה של אנדיור אחרי שהתאמנתי עמה בהכנות לריצת ה-10 ק"מ במרתון תל אביב האחרון בפברואר. בחודשיים האחרונים לקחתי הפסקה והתאמנתי לבדי לחצי מרתון עצמאי אותו עשיתי מחוף גורדון בתל אביב, עד לנמל תל אביב, בחזרה לדולפינריום וכך חוזר חלילה שוב עד שהגעתי למספר 21.1 ק"מ.

כעת החלטתי להתמסר לשיטת אנדיור הכוללת אימוני כוח, יוגה ואימוני ריצה ומעל הכול להתכונן ביחד לריצה עם אנשים נוספים. בשבילי, המעבר מריצה לבד חזרה לקבוצה עם הרגלים אחרים מהווה אתגר לא פשוט. מריצה קבועה על אספלט בטיילת עברתי לפי ההנחיה לרוץ על חול חוף הים או לחילופין דשא פארק הירקון. מעבר לכך, במקום למדוד מרחקים, התחלתי לספור צעדים אבל בעיני זה חלק מההתמסרות וזה מחיר שאני מוכן לשלם באהבה.

המשפט המפורסם גורס כי If you wanna go fast – Go alone. If you wanna go far – go together. אני מקווה ומאמין שבהכנה למרתון הזה ובמרתון הזה אצליח ללכת גם רחוק וגם מהר לעבר המטרה שרן המאמן ואני הצבנו למרוץ שלי והיא שלוש שעות וארבעים וחמש דקות. אבל מעל הכול אני מאחל לעצמי ליהנות מכל רגע ורגע בדרך. אחלו לי בהצלחה!