רק משום שבשני המקרים, ברגע שאנשים סביבך יודעים שאתה מתכונן לקראת מרתון ראשון, או שאת בהריון ראשון, הם לא יכולים להתאפק מלפזר טיפים ועצות, לשתף בחוויות שלהם ולהזהיר מפני הסכנות האורבות בדרך. פתאום יש תחושה שהמון אנשים כבר רצו לפנינו מרתון, ושלכולם, יש חוויות מסמרות שיער הן מהאימונים והן מהמירוץ עצמו.מצד אחד, האינפורמציה עצומה, והסיפורים – לפעמים מלאים. ומצד שני – הצמא לא בא לידי סיפוק אפעם, ומסתבר שאכן כל מרתון שונה מקודמיו ומאלו שיבואו לאחריו. מזג אוויר, מידת המוכנות, האקלים העולמי, מצב הרוח הלאומי ועוד ועוד – לכל אלו יש, כנראה, השפעה לא מבוטלת על הריצה ביום הדין.

הרשימה הבאה היא נסיון לרכז את הטיפים ששמענו במהלך השנים האחרונות – וזכויות היוצרים שלה שייכות להרבה מאוד אנשים נחמדים ואדיבים. תודה לכולכם!!!

1. אל תשנו את הרגלים – ככל שהמירוץ מתקרב, הדבר האחרון שעליכם לשקול הוא לשנות את הדיאטה שלכם, הנעליים או השגרה. אם הם הלכו אתכם ולצידכם עד כה, תנו להם לסחוב אתכם 42.2 ק"מ נוספים.

2. הניחו את הנעליים, הגרביים, החולצה ושאר הפריטים שאתם מתכוונים ללבוש ולנעול ביום התחרות – ליד המיטה בליל התחרות. השתדלו לישון היטב ביום שישי בערב וביום שבת בערב (מלבד מרתון טבריה, עפ"ר תחרויות מרתון נערכות בימי ראשון), נסו לא לענוד על הרגליים במהלך יום שבת, השתדלו לצמצמם במידת האפשר את הביקור באקספו, ונסו לוותר לחלוטין על טיול תיירותי בעיר.

3. טקס סיום העמסת הפחמימות אמור להיערך ביום שבת בשעה 19:00 בערב.

4. שתו הרבה מים, לפני התחרות, במהלכה ובסיומה.

5. השתדלו לשתות מי קרח  במהלך הלילה.

6. שתו משקה איזוטוני יחד עם ג'ל אנרגיה במהלך המירוץ. הקפידו לשתות משקה איזוטוני אחרי כל פעמיים  – שלוש ששתיתם מים בתחילת המירוץ ובסופו העלו את התדירות. נסו את הג'לים לפני התחרות עצמה, קנו מספר טעמים של 2-3 יצרנים, ונסו אותם במהלך הריצות הארוכות טרום התחרות.

7.  היזהרו משפשפות. לבשו מכנסי ריצה שאתם בטוחים שאינם גורמים לשפשפות ומרחו קרם במקומות הרגישים