פעילות גופנית המעכבת הזדקנות, הינה נושא מורכב אשר נפרש באופן שונה מאשר אנשים רבים יכולים לדמיין. באופן אידיאלי, פעילות נאותה מטרתה שמירה על בריאות טובה וכן הבטחת תוחלת החיים.חשיבותם של אימוני הכוח. כאשר מטרת הפעילות הגופנית היא אריכות ימים, היא חייבת להיות מובנית באופן שבו ההתמקדות העיקרית תהיה בבניית מסת הגוף התומכת – השריר, זאת בכדי שהתמורה תבוא לידי ביטוי במערכת ה Antiaging. הסיבה לכך נעוצה בעובדה שעם השנים ישנה נטייה לאובדן של שריר, אשר השלכותיו באים לידי ביטוי בירידה כללית בבריאות ובאיכות החיים. לכן, זהו ההיבט החשוב ביותר של לחיות חיים ארוכים ובריאים. לאור מידע זה, אימוני הכוח מתגלים כאחד הסוגים היעילים ביותר למימוש אריכות ימים. זו מערכת של תרגילים אשר מתבססת על משקולות חופשיות, גומיות או עזרים אחרים ומכונות נוספות, המאפשרים למשתמש להעלות בהדרגה את הקושי של התרגיל על ידי הגדלת התנגדות (משקל) לאורך זמן. אין לפרש את האמור לכדי המעטה בחשיבותו של האימון האירובי שלא הוזכר עד כה, אלא להדגיש את תפקידם המרכזי והקריטי של אימוני הכוח או אימוני ההתנגדות בקידום אריכות ימים, משום שהם כוללים שמירה על מסת השריר, ככל שאנו מזדקנים. כשמדובר בפעילות גופנית antiaging, אימון התנגדות עושה מספר דברים שהם בגדר קריטיים למערכת הזו: 1. בניית שריר. פעילות חשובה מאין כמוה, מאחר וככל שיש לנו יותר שרירים,כך גופינו ישרוף יותר שומן, אפילו בזמן מנוחה. השריר הוא גורם חשוב במניעת אוסטאופורוזיס, מאחר וכאשר השרירים מפעילים כוחות מפותלים על העצמות, הדבר גורם לעצמות להתחזקות וליצירת צפיפות ובכך עוזר במניעת אובדן מסת העצם עם הגיל ולכל הבעיות המתלוות לכך. 2. שליטה ברמת הסוכר בדם הינו אפקט חשוב נוסף הנוצר מפעולת השמירה על השריר באמצעות תוכנית האימונים של ה antiaging. כאשר השריר נמצא בפעולה, הוא שורף סוכר ומנצל אותו כסוג של אנרגיה. כך תבטיחו שהסוכרים בדם לא יישמרו ויומרו לשומן.

גמישות אימון גמישות אינו מקדם באופן ישיר את אריכות הימים, אולם זו פעילות חיונית לשם שמירת השלמות של מערכת השלד של גופינו ומבטיחה חופש מכאב ואת הצורך החשוב של ניידות אשר מאפשר חיים מלאים ופעילים.

אירובי אימון אירובי או מיזוג של מערכת הלב וכלי הדם, כפי שנהוג לכנותו, אף הוא בעל תפקיד שונה בקידום אריכות ימים, תפקידו לשפר ולשמור על היכולת של הלב לספק חמצן ולהעביר את הדם לכל חלקי הגוף. ההמלצה לגבי פעילות אירובית היא פעילות בעלת עצימות בינונית עד גבוהה מספר ימים בשבוע ולפרקי זמן של 15-20 דקות כל פעם

תרגום מאמר מאתר – longevity and antiaging secrets